Profil fotoğrafı

Ödüller

Bu sayfada sadece önemli gördüğüm birincilik ve ikincilik ödülleri yer almaktadır. Üçüncülük, diğer lise yarışmaları ve bazı ulusal yarışmalardan kazandığım ödüller yer almamaktadır.

2021

İnsansız Sualtı Sistemleri |Teknofest|Aselsan|
En Özgün Yazılım Ödülü

2018-2021 Yılları arasında Baurov takımında yazılım kaptanlığı ve elektrik elektronik üyesi olarak görev aldım. Otonom görev için geliştirmiş olduğumuz sonar verisini görüntüye çevirip, ardından derin öğrenme ile hedef tespiti algoritmamız ile En Özgün Yazılım Ödülüne layık görüldük.

2020

Adana Akıllı Şehircilik Hackathonu
İkincilik Ödülü

Derin öğrenme ve coğrafi bilgi sistemlerini birleştirerek, engelli bireylerin yoğunlaştığı noktaları ve anomali durumlarını tespit edebilecek bir yazılım geliştirdik.

2020

İnsansız Sualtı Sistemleri |Teknofest|Aselsan|
Birincilik Ödülü
En Özgün Yazılım Ödülü

Yazılım kaptanı olarak yer aldığım Baurov takımında, Birincilik ve yarışmada ilk defa verilen En Özgün Yazılım Ödülünü kazandık.

2020

Fark Labs Mobility Hackathon
İkincilik Ödülü

Teslimat robotları için tek bir fotoğraftan, teslim edilecek müşteriyi tespit edebilen bir yazılım geliştirdim.

2019

İnsansız Sualtı Sistemleri |Teknofest|Aselsan|
İkincilik Ödülü

Yazılım kaptanı olarak yer aldığım Baurov takımında, İkincilik Ödülünü kazandık.

2018

Roboik |Savunma Sanayii Başkanlığı
Birincilik Ödülü

Yazılım kaptanı olarak yer aldığım Baurov takımında, Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından düzenlenen Roboik yarışmasında Birincilik Ödülünü kazandık. Ayrıca otonom yazılım çalıştırabilen tek takımdık.

2018

Turkish Robotics Off Season
Yılın Gönüllüsü Ödülü

Fikret Yüksel Vakfı tarafından düzenlenen Turkish Robotics Off Season etkinliğinde Yılın Gönüllüsü seçildim. <3

2018

Tepe Savunma Hackathon| Birincilik Ödülü

Arkadaşlarımla beraber akıllı x-ray cihazı yazılımı geliştirdik. X-ray cihazından geçen parçalanmış silahları derin öğrenme ile tespit edip alarmlar ürettik. Ayrıca yakalanması zor olan plastik silahlarıda tespit ettik.

2018

FisHackathon
Birincilik Ödülü

Hackernest ve Amerikan Denizcilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Fishackathon yarışmasında, geliştirmiş olduğumuz Deeplankton projesi ile birinci olduk. Zooplanktonların sınıflandırması, biyolojik ölçümleri, vb. gibi parametrik hesaplamaları otomatikleştiren bir algoritma geliştirdik. Normalde 10 adet zooplanktonun hesaplamaları saatlerce zaman alırken, geliştirdiğimiz yazılım ile yüzlercesini saniyeler içerisinde sınıflandırıp, hesaplayabiliyorduk. Ayrıca projenin HackerNest tarafından Dünya Ekonomik Forumunda sergilendiği söylendi. Fakat, doğruluğunu bilmiyorum.

2017

Havelsan & EPİAŞ Energy Data Science Hackathon
İkincilik Ödülü

Havelsan ve Epiaş'ın ortak düzenlediği bu etkinlikte, yıllık üretilecek enerjiyi ve enerji santrallerinin bakım zamanlarını optimize eden bir algoritma geliştirdik.

2017

FIRST Robotics Competitions (FRC) San Diego Regional presented by Qualcomm
Mühendisliğe İlham Ödülü

Dünyanın en büyük robotik etkinliklerinden birisi olan FRC'da, en prestijli 3 ödülden birisi olan Engineering Inspration (Mühendisliğe İlham) ödülünü kazandık. Ayrıca bu ödül sayesinde NASA tarafından 5 bin dolarlık bir sponsorluk kazandık. Bu süreçte takımın yazılım ve elektrik-elektronik kaptanlığını yürüttüm.

2016

ING Hackathon
Özel Jüri Ödülü

ING bankası için INGCoin adında bir kripto para birimi geliştirdik. Fakat o dönem ING'nin CEO'luğunu üstlenen abimiz kripto paranın bir geleceği olmadığını söyleyerek büyük bir yanlış yaptı. Bundan yaklaşık 2-3 hafta sonra BTC medyada çok büyük yer edinince, bize de iş teklifi yaptılar. Ama herşey için çok geçti :( İşin şakası bir yana o zaman ING bankası okuduğumuz okula çok uzaktı. Ondan kabul etmedik. Yoksa öğrencilik döneminde paranın köpeğiydik.

2016

FIRST Robotics Competitions (FRC)
Alamo Bölgesi, Çaylaklar Yıldızı Ödülü
Dünya Şampiyonası, Çaylak İlham Ödülü

Dünyanın en büyük robotik etkinliklerinden birisi olan FRC'da, ilk yıl katılan takımlar çaylak kategorisinde yarışır. Çaylaklar için en prestijli ödül Rookie All Star ödülüdür. Bu süreçte takımın Elektrik-Elektronik kaptanı olarak yer aldım.

2015

Mastercard:Masters Of Code İstanbul
Özel Jüri Ödülü

Üzerinden uzun zaman geçtiği için yaptığımız projenin detaylarını hatırlamıyorum ama oyunlaştırma ile ilgili bir proje yapmıştık. Kaptanlığını yürüttüğüm takımım ile beraber Özel Jüri Ödülü kazandık.

2015

Tadhack
Birincilik Ödülü

Katıldığım ilk hackathon etkinliği. Tweeter ile yönetilebilen bir IOT projesi yapmıştık. Tweeter üzerinden evdeki donanımlarınızı kontrol edebildiğiniz bir projeydi. Bu yarışmada jüriler kararsız kaldığı için 2 takım birinci oldu. Açık konuşmak gerekirse, o zamanlar yaşımdan dolayı yaptığımız projenin IOT olduğunu bilmiyordum. Ayrıca bu yarışmaya yarışmak için değil, sloganındaki öğrenmek falan filan şeylerinden dolayı gelmiştik. Kendimizi yarışmanın ortasında bulunca ortaokulda kendi kendime yapmış olduğum bir projeyi tamamen baştan, daha gelişmiş ve geniş perspektifte yapmak zorunda kaldık. Bizim dışımızdaki herkes üniversiteli olduğu için Tadhack uluslararası sayfasında bizimle ilgili haber yaptı :D